top of page

 

 

 

 

 

 

MOJE FILOSOFIE

Své tréninky nestavím na jediném konceptu, který bych sledoval a podle kterého bych se řídil. Spíše se snažím čerpat ze všech znalostí, které jsem doposud nabyl a které si neustále rozšiřuji. Při práci s klienty vycházím především z nejnovějších poznatků z oblasti kineziologie, fyziologie, biomechaniky a anatomie. Ačkoli vím, že je to běh na dlouhou trať, snažím se co možná nejlépe pochopit lidské tělo a jeho fungování v pohybu a tyto poznatky aplikovat do tréninku. Každý z nás totiž funguje na malinko jiném principu, každý je jedinečný, a tyto drobné odchylky je třeba respektovat. Proto nemám žádný zázračný program, který by fungoval na všechny a hned. Takový totiž bohužel neexistuje. Tréninky přizpůsobuji každému přímo na tělo.

 

Rozdělme si člověka na ducha a tělo. Oboje bylo stvořeno jako společně fungující a navzájem se doplňující celek. Pokud se daří jednomu, daří se i druhému. Pokud jeden strádá, trápí se i druhý. Dokud funguje duše s tělem a navzájem se doplňují, je všechno v pořádku, nic nás netrápí. Jakmile však začne duch převládat nad tělem, jinými slovy, pokud začneme pracovat pouze hlavou a tělo necháme bez aktivity, dříve či později se objeví nějaký problém (více v článku). Problém se ale stává tím vážnější, že potíže těla se zrcadlí v potížích ducha. Častokrát bohužel nelze ovlivnit nečinnost těla vlivem charakteru zaměstnání, kvůli zranění nebo z jiných důvodů. Následuje snaha dát tělu aspoň nějaký pohyb, např. pobytem v posilovně, během, apod. Pokud je ale tělo delší dobu pasivní, některé svaly a soudržné síly povolí a tělo se začne hýbat jinak, než jak bylo původně naprogramováno, a místo aby sílilo a stávalo se vitálnějším, začne se pohybem ničit. Nastává chvíle, kdy už správné nastavení při sportu bylo tělem zapomenuto a připomenout si ho musíme vědomě, cíleným cvičením. Mým úkolem a posláním je vrátit Vaše tělo co možná nejblíže původnímu nastavení tak, abyste si při cvičení neubližovali a neprohlubovali své patologie, ale abyste si cvičením skutečně pomáhali, sílili a zlepšovali kondici bezpečným a zdravým způsobem.

NO A CO VLASTNĚ TRÉNUJI?

Vaše cíle a zdraví jsou mojí specializací. Cokoli si dáte za cíl (zhubnout, nabrat, udělat shyb, uběhnout maraton, přenést manželku přes práh, přenést manžela přes práh, zlepšit držení těla, odstranit bolest), toho Vám pomohu dosáhnout bezpečnou cestou. Naučím Vás některé kompenzační techniky, které jsou na míru šité pro Váš oblíbený sport. Podle principů DNS (viz moje vzdělání níže v odkazu) se soustředím na způsob provedení pohybu (pohybový vzor) a upravuji ho tak, abyste v budoucnosti již žádné kompenzační cvičení nepotřebovali a byli jste odolní vůči jakýmkoli zraněním. Mimo to, během svých lekcí vysvětluji některé principy a způsoby cvičení proto, aby si klienti uvědomili, co a proč je právě pro ně důležité a jak jejich tělo funguje a byli tak schopni pozvednout svůj vlastní trénink na vyšší úroveň. Nebudu Vás nutit cvičit přesně podle jednoho konceptu, ale naučím Vás, jak si můžete pomoci sami tak, abyste mohli dále cvičit, co Vás baví a nesměřovali při tom k sebezničení!!! 

Trenérské vzdělání:

Aktuální seznam všech mých certifikací a absolvovaných seminářů najdete na stránkách IQ Akademie

bottom of page