KONDICE

Pokud jste aktivní sportovec, pomohu Vám s kondiční přípravou, tedy se zlepšením celkové fyzické připravenosti s konkrétní specifikací pro Váš sport. Součástí je silová příprava, trénink dynamiky, koordinace, rychlosti a vytrvalosti. Pro Váš sport navrhnu ideální plán pro dosažení maximálního výkonu. Je-li Vaším cílem nabrat svalovou hmotu či naopak shodit kila a vyrýsovat postavu, zvýšit maximální sílu či zpevnit tělo, můžete se spolehnout, že se Vám dostane komplexní péče s moderními postupy cvičení a výsledky BUDOU VIDĚT!!! 

VÝKON

Kromě kondiční přípravy podrobně sleduji slabé stránky sportovce a kvalitu provedení pohybu. Ať už je Váš sport jakýkoli, tělo se při něm vždy hýbe podle stejných fyziologických zákonitostí a v ideálním případě nedochází k nadměrnému opotřebení kloubů a pohyb je hospodárný se spotřebou minima energie. Často však dochází ke zbytečnému plýtvání energie při nehospodárném pohybu, čímž se snižuje výkon a může stoupat i riziko zranění. Společně s Vámi odhalím tato slabá místa a výsledkem bude menší náchylnost ke zranění a úspora energie, kterou můžete využít například pro posunutí osobního maxima.

 

BOLESTI A ZRANĚNÍ

Pokud se potýkáte s bolestí, která se Vám stále vrací a obtěžuje Vás, najdeme společně její původ a postupně jej odstraníme. Součástí procesu jsou i kompenzační cvičení, která upravím podle potřeb Vašeho sportu. Pokud jste si již prošli nějakým zraněním, pomohu Vám s rehabilitačním cvičením tak, abyste se mohli co nejdříve opět vrátit zpět do tréninku. 

Programy pro sportovce jsou vhodné pro všechny, kteří se aktivně hýbou (trénují) alespoň dvakrát do týdne a nebo pro ty, kteří by toho v ideálním případě chtěli dosáhnout.

CENA individuální lekce je 500 Kč / 60 min

OBJEDNAT

 

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Naše tělo se může vlivem různých faktorů dostat do nesnází, tedy do stavu, jehož zanedbání by mohlo mít za následek vážnější poškození zdraví. Jsou stavy, které se cvičením nezlepší, jako například akutní zlomeniny, ale také je tu celá řada potíží, které se dají cvičením vyřešit. Dokonce jsou to někdy potíže, jejichž řešení bychom jen stěží spojovali s cvičením. Nicméně v našem těle je propojeno všechno se vším a cíleným cvičením různých technik lze zlepšit zdravotní stav v mnoha případech. Dnes už snad většina lidí ví, že bolest zad se klidem jen těžko vyřeší, obzvlášť pokud je klidem způsobena. Výhřez meziobratlového disku potřebuje cílené cvičení, aby nedošlo k jeho prohloubení. Pro muže jsou zase některé techniky myofasciální autorelaxace výbornou prevencí prostatických potíží. Nebojte se a konzultujte se mnou svůj problém a já Vám řeknu, jestli je možné ho řešit cíleným cvičením. Obzvláště vhodné je zdravotní cvičení pro ty, kteří mají bolesti pohybového aparátu nebo absolvovali zranění a chtějí se dostat zpět do stavu před zraněním, což naše tělo častokrát nezvládne samo bez cvičení.

CENA individuální lekce je 500 Kč / 60 min

OBJEDNAT

 

PROGRAMY PRO SVÁTEČNÍ SPORTOVCE A ZAČÁTEČNÍKY

Pokud jste začáteční nebo sváteční sportovec, tedy pokud cvičíte méně než jednou týdně a využíváte cvičení spíše jako nástroj udržení těla, aby se nezhroutilo či nebolelo, pak jsou pro Vás ideální PROGRAMY PRO SVÁTEČNÍ SPORTOVCE A ZAČÁTEČNÍKY. Pro začátečníky je připraveno spoustu informací a zkušeností, které bych si já sám velice přál mít, když jsem začínal s tréninkem. Dozvíte se, jaký typ cvičení by se nejvíce hodil pro splnění Vašich cílů a seznámím Vás s širokou škálou cviků, ze kterých si můžete vybrat podle libosti. Správnost cviků s dokonalou technikou je při tréninku samozřejmostí. 

Programy pro sváteční sportovce a začátečníky jsou vhodné nejen pro všechny ty, kteří se cvičením začínají, ale i pro ty, kteří se potýkají se stagnací v tréninku, zkouší různé metody bez většího výsledku a rádi by se dozvěděli, proč tyto metody nefungují a posunout svůj trénink na vyšší úroveň.

CENA individuální lekce je 500 Kč / 60 min

OBJEDNAT

 

DIAGNOSTIKA

Diagnostika pohybového aparátu slouží k celkovému nastínění stavu Vašeho těla, zejména kostí, kloubů a myfasciální sítě. Pro zjištění, jak na tom jste, můžete přijít klidně samostatně nebo v rámci počátečního sezení před následným tréninkem. V případě, že přijdete jen na diagnostiku, dozvíte se, jak se Vaše tělo odchyluje od normálu, tedy od fyziologického stavu vzájemného nastavení segmentů pohybového aparátu. Společně odhalíme některé patologické jevy ve Vašem těle, dozvíte se, jaké jsou s nimi spojeny možné potíže a kam by se jejich ignorování mohlo ubírat. Doporučím Vám, jakým cíleným cvičením by se daly dané problémy vyřešit a stanovím přibližnou dobu pro nápravu. 

Jedná se o komplexní funkční diagnostiku pohybového aparátu při statických a dynamických polohách. Výhodou diagnostiky je, že hned na začátku tréninku se dozvíte, na čem je potřeba pracovat a na co je potřeba si dávat pozor. Postup tréninku se tak zefektivní a Vaše slabé stránky budou eliminovány daleko rychleji, což urychlí i progresi v tréninku.

CENA diagnostického sezení je 800 Kč / 60 min

OBJEDNAT

 

PROGRAMY DRŽENÍ TĚLA

Programy držení těla jsou vhodné pro všechny, kteří často sedí, jsou po porodu nebo i posilují či cvičí, ale neustále je při tom něco bolí. Tento program vám pomůže znovu získat funkčnost posturálního svalstva a vrátit jednotlivé segmenty těla na správné místo. Přijďte zjistit, jak na tom jste a následně se naučit, jak správně nastavit své tělo při cvičení nebo čekání na autobus a zbavit se tak svých potíží! Typické potíže, které nás postihují díky špatnému držení těla jsou (nebo mohou být):

  • Bolest zad (ostrá a konkrétní, ale i nespecifická, tupá)

  • Zhoršené dýchání

  • Časté zažívací potíže

  • Bolest hlavy

  • Časté výrony hlezenního kloubu

  • Bolest v oblasti kyčle, kolene, paty

  • a další...

CENA individuální lekce je 500 Kč / 60 min

OBJEDNAT

 

TECHNIKA BĚHU

Jste milovníkem/milovnicí běhu? Chcete pořád běhat, ale brání Vám v tom nějaká bolest? Nebo byste rádi uběhli delší trať nebo lepší čas? Běh je proces, při kterém se násobí působení gravitační síly na lidský organismus při každém kroku. Při špatné technice a držení těla při běhu dochází k potížím, které s tím souvisí, o to rychleji, a proto je více než rozumné věnovat technice běhu patřičnou pozornost a specifickým cvičením se na běh připravit. Zároveň je běh adaptací organismu na větší spotřebu kyslíku, která úzce souvisí se srdeční aktivitou a energetickým krytím. Chcete se dozvědět více o tom, jaký typ tréninku je nejefektivnější právě pro Vás? Upravte svoji běhovou techniku, zbavte se bolestí a zlepšete výkon!

CENA individuální lekce je 500 Kč / 60 min

OBJEDNAT

KDE MĚ NAJDETE - SKUPINOVÉ LEKCE

 

Preferujete cvičení ve skupině? Můžete si přijít zacvičit na některou ze skupinových lekcí, které nabízím. Výhodou skupinových lekcí je nízká cena a práce ve skupině, která může mít často důležitý motivační efekt. Nevýhodou je pak ztráta individuálního přístupu.

Funkční střed - Kladno

Na lezeckou stěnu Kladno si můžete přijít zacvičit a zpevnit střed pod mým vedením. Více informací včetně ceny, časů a adresy naleznete na stránkách stěny nebo na facebookové události. Cvičí se vždy ve čtvrtek od 20:00 hodin, pokud má stěna otevřeno. Mapka níže.

Chytrý kruháč - Nové Strašecí

V novém studiu Cvička v Novém Strašecí vedu kruhové tréninky. Tamní sál je perfektně vybaven a proto se můžete těšit na kvalitní cvičení s různými pomůckami. Důraz dávám, jako u každé lekce, na správné nastavení. 

Fyzio-Fit - Nové Strašecí

Skupinové lekce založené na vývojové kineziologii s důrazem na posilování hlubokého svalstva probíhají také ve Cvičce, stejně jako Chytrý kruháč.

Funkční kruháč - Praha

V rámci zlepšení kondice vedu kruhové tréninky, kde se zdravě zapotíte a zpevníte střed v příjemném prostředí letenské sokolovny. Začínáme každé pondělí a středu od 20:00. Lekce trvá 75 min. Osobně dohlížím na to, aby se klienti na trénincích neničili chybnou technikou. Do tréninků zařazuji některé techniky z kondiční přípravy bojových sportovců. Více informací zde

OBJEDNAT

 

KDE MĚ NAJDETE - INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Osobní trénink si se mnou můžete domluvit na následujících místech 

 

 

Diagnostika pohybového aparátu probíhá v terapeutických místnostech centra trvalého zdraví CORDEUS

OBJEDNAT

Kamerunská 607/1, Praha 6, 16000

IČ: 06912265

Tel: +420 775 399 948

M.Hodousek@seznam.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now